ProjeKT SCHON

obnova významnej

BUDOVY SCHÖN

Architektonicky významná polyfunkčná budova Schön na Obchodnej ulici práve prechádza dôkladnou rekonštrukciou, ktorej cieľom je zachovať pôvodnú výnimočnosť a estetiku funkcionalistickej budovy z prvej polovice 20. storočia. Jej lokalita ponúka možnosť bývania v centre Bratislavy s veľkým potenciálom do budúcnosti. Obchodná ulica totiž v súčasnosti prechádza celkovou revitalizáciou, ktorá výrazne zmení jej celkový charakter. Rezidencia Schön sídliaca vo vrchnej časti Obchodnej ulice, v blízkosti Hurbanovho námestia, je výnimočnou príležitosťou kúpy nehnuteľnosti, ktorá spája komfortné bývanie so zachovaním originálnych funkčných prvkov navrhnutých významným slovenským architektom Fridrichom Weinwurmom. Budova si zachová i pôvodnú polyfunkčnosť – na prvých dvoch podlažiach budú sídliť obchodné a kancelárske priestory, na ostatných ponúkané priestranné dvoj a trojizbové byty. V podzemí domu bude možné parkovať.

schon2

Maximálne funkčné bývanie

V CENTRE BRATISLAVY

Rezidencia Schön ponúka výnimočné byty v centre Bratislavy. Bytové jednotky s čistými líniami, plné denného svetla si aj po rekonštrukcii zachovajú svoju pôvodnú estetiku. Francúzske okná, vysoké stropy a funkčne riešené dispozície bytov zaručujú maximálne komfortné bývanie. Budova ponúka dvoj a trojizbové byty o výmerách 43 m2 až 139 m2, ktoré sú umiestnené na 3.–5. podlaží. Hliníkové okná Aluprof so zvukovou izoláciou a trojsklom v bytoch zabezpečia absolútne odhlučnenie zo strany Obchodnej ulice. Štandardy všetkých bytov budú zahŕňať podlahové kúrenie, predprípravu na klimatizáciu, videovrátnika a vstupné bezpečnostné dvere Sherlock, pričom je možné byty v stave white walls dozariadiť podľa individuálnych požiadaviek. Balkóny a terasy sú orientované do upraveného staromestského vnútrobloku. Každému bytu naviac prináleží pivničná kobka na 1. nadzemnom podlaží. Ide teda o jedinečnú príležitosť kúpy bytu v centre Bratislavy.

slovo architekta

„Tento projekt bol pre mňa výnimočný od samého začiatku vzhľadom na históriu budovy a zároveň výzvou vytvoriť kvalitný a funkčný priestor v ikonickej budove pre náročného investora, ktorému je architektúra veľmi blízka. Interiér je navrhnutý veľmi jednoducho s prvkami funkcionalizmu, s dôrazom na detail. Logická a funkčná dispozícia, dotvorená minimalistickým nábytkom, s použitím kvalitných materiálov, bez zbytočných akcentov, ktoré v tomto prípade nahrádzajú panoramatické výhľady na Staré Mesto Bratislavy.“

Norbert Konrád
Identity Architecture

630423-resize_obchod